Novinky

Vaše - naše tipy

04.10.2018 13:00

     Když přečtete knížku, která se vám moc líbí a rádi byste ji doporučili ostatním, udělejte to na stránkách školní knihovny!  Můžete se podělit i o tipy na zajímavé filmy, televizní pořady, webové stránky. Hned na úvodní stránce knihovny je rubrika pro vaše příspěvky. Tak do toho! 

Týden knihoven

04.10.2018 12:47

     První říjnový týden je v Česku Týdnem knihoven: odpouštějí se poplatky z pozdě vrácených knih, noví čtenáři se mohou zaregistrovat ve veřejných knihovnách zdarma atd. Ve školní knihovně panují trochu jiná pravidla hry. Nemohu odpouštět zápisné ani pokuty, protože se žádné neplatí. A tak jsem vložila několik knižních tipů na četbu, která zpříjemní nejen ( nemohu napsat vyučování, neboť číst si pod lavicí, to už se dnes neděje. Možná by to učitele skoro i potěšilo!) přestávky, ale i třeba deštivé vikendové odpoledne. Děcka, čtěte!!! 

Knihománie

19.10.2016 21:42

www.knihomanie.cz/

Literární, filmový test

19.10.2016 21:29

https://testy.nanic.cz/testy/vase-testy/znate-pohadky/ - pro mladší

https://testy.nanic.cz/testy/filmy/hlasky-z-ceskych-filmu-

 

Omluva

09.10.2016 19:18

Omlouvám se všem čtenářům, kteří čekali na literární kvíz v prvním říjnovém týdnu. V návalu povinností jsem to nestihla.Napravím v nejbližší době. Takže akci Týden knihoven protáhneme na Měsíc knihoven.

Čtenářka roku

07.09.2016 17:37

V závěru školního roku jsme se rozhodli udělit titul Čtenářka roku za nejvíce přečtených knih ze školní knihovny. Ocenění dostala Zuzka Palkovičová z primy, která během jednoho týdne přečetla sedm knih! Kromě ocenění slovního na ni čekala i knižní odměna. Takže neváhejte a čtěte! 

Týden knihoven 

První týden v říjnu se tradičně odehrává tzv. Týden knihoven. Knihovny organizují různé akce, besedy, odpouštějí poplatky za pozdní vrácení nebo nabízejí registraci zdarma. Školní knihovna chce také přispět svou "troškou do mlýna" a nalákat čtenáře. V prvním říjnovém týdnu najdete na tomto místě literární kvíz. Lehčí pro nižší gymnázium a náročnější pro vyšší gymnázium.  Pokud odpovíte správně, odměna vás nemine. 

Příjemné babí léto a dobrý start do nové divadelní sezóny! ( .... no samozřejmě, do nového školního roku...)

Knihovna v červnu

06.06.2016 21:11

Školní rok spěje do finále. Skončily maturity a zhruba dva  týdny poté se povedlo zabalit  zbývající nové knížky, které tak budou k dispozici studentům. Pokud byste si chtěli půjčit některou z nových knih, zastavte se v kabinetě výtvarné výchovy, tam je zatím máme, úhledně srovnané a čekající na čtenáře.

Na začátku nového školního roku potom novinky  představíme blíže. 

Ale to je ještě daleká budoucnost. Do té doby máte povinnost užít si prázdniny. 

 

 

 

Co se děje v knihovně

14.02.2016 15:45

Balíme a balíme... Vytvoření správného obalu z fólie není zas tak jednoduché ( jak jsem si původně myslela). Už teď je jasné, že to potrvá delší dobu. Takže trpělivost... Pokud by se někdo chtěl na balení podílet, může mě kontaktovat; prozradím  mu know- how a pak to ve dvou nebo ve třech  půjde všechno rychleji. Avizovaná půlka února jako termín, odkdy je možné půjčit si nové knihy, tedy bohužel neplatí. Dáme vědět, až bude zabaleno.

 

Informace pro návštěvníky

01.02.2016 11:06

Co se děje v knihovně:

V souvislosti s projektem čtenářských dílen získala škola slušnou hromádku nových knih. Vybírali jsme je s ohledem na konkrétní věkovou kategorii a snažili jsme se kromě povinné klasiky koupit i moderní, čtivé knihy. Přijďte se podívat. Ale prosím ne dřív než za týden, spíš bych poradila polovinu února; do té doby budeme nové knihy balit a přebalovat, aby vydržely nápor čtenářů. Pak je začneme půjčovat.