Knižní tipy

Démonologie všedního dne

16.10.2016 21:54

Za tímto zajímavým názvem se skrývá na osmdesát nevšedních fejetonů novináře Jana Sterna. Vtipné, trefné, velmi obratně napsané, hodně dobře se u nich pobaví každý dospělý ( nebo skoro dospělý) čtenář. Doporučuji koupit, je to skvost!!! A zakoupením přispějete lidem bez domova; z ceny knihy 200 Kč jde půlka prodejci, což je člověk bez přístřeší, prodávající Nový prostor ( kam Stern píše každých 14 dní fejeton).

Malika Oufkir - Vězeňkyně

04.03.2016 19:28

Podtitul této neobyčejné knihy by mohl znít Z královského paláce do vězeňské kobky. Jde o životní příběh Maliky, dcery generála Ufkira a adoptivní dcery marockého krále Hassana II. Po šťastném dětství v přepychu královského sídla, cestování, večírcích v nejlepší společnosti, drahých šatech se ze dne na den vše změní: generál Ufkir se pokusí provést státní převrat. Následky jsou pro celou rodinu tragické; on sám je odveden na popravu a jeho žena s pěti dětmi ( mezi nimi i Malikou, autorkou zmíněné knihy ) poslána do nelidského vězení v poušti. Pouze železná vůle a zoufalá touha po svobodě jim umožnila přežití a neuvěřitelný útěk...

Kniha se čte jedním dechem. Kromě vlastního příběhu, který se místy zdá až neuvěřitelný, ačkoli je děj  podle skutečnosti, lze mezi řádky vyčíst i známou pravdu, že naděje umírá poslední a člověk to nesmí vzdát, ani když je situace zoufalá. Příběh také ukazuje, jak děsivě může politika poznamenat lidské osudy, jak absurdní je totalitní moc, jak  nevinní trpí za činy, jež nespáchali a ani nemohli ovlivnit. A taky je to o ženské síle... Stojí za přečtení.

Co napsali ostatní čtenáři:

www.cbdb.cz/kniha-14649-vezenkyne-malika-oufkir-la-prisoniere

Duna

02.02.2016 19:44

FRANK HERBERT

• DUNA •

Nevšední sci-fi/fantasy. Dobrodružství, napínavý děj, poutavý příběh. Sice počet stran netrpělivého čtenáře vyděsí, ale když se začte a vydrží, nebude litovat. Film podle knižní předlohy režíroval samotný velký David Lynch. Ale na fotografii je pan Herbert.

Trailer k filmu:
www.youtube.com/watch?v=KwPTIEWTYEI

Přečtěte si názory ostatních čtenářů na:
www.cbdb.cz/kniha-1-duna-dune