Knihománie

http://testy.nanic.cz/testy/vase-testy/znate-pohadky/ - pro mladší

Omluva

09.10.2016 19:18

Omlouvám se všem čtenářům, kteří čekali na literární kvíz v prvním říjnovém týdnu. V návalu povinností jsem to nestihla.Napravím v nejbližší době. Takže akci Týden knihoven protáhneme na Měsíc knihoven.

Čtenářka roku

07.09.2016 17:37

V závěru školního roku jsme se rozhodli udělit titul Čtenářka roku za nejvíce přečtených knih ze školní knihovny. Ocenění dostala Zuzka Palkovičová z primy, která během jednoho týdne přečetla sedm knih! Kromě ocenění slovního na ni čekala i knižní odměna. Takže neváhejte a čtěte!

Týden knihoven

První týden v říjnu se tradičně odehrává tzv. Týden knihoven. Knihovny organizují různé akce, besedy, odpouštějí poplatky za pozdní vrácení nebo nabízejí registraci zdarma. Školní knihovna chce také přispět svou "troškou do mlýna" a nalákat čtenáře. V prvním říjnovém týdnu najdete na tomto místě literární kvíz. Lehčí pro nižší gymnázium a náročnější pro vyšší gymnázium.  Pokud odpovíte správně, odměna vás nemine.

Příjemné babí léto a dobrý start do nové divadelní sezóny! ( .... no samozřejmě, do nového školního roku...)

Knihovna v červnu

06.06.2016 21:11

Školní rok spěje do finále. Skončily maturity a zhruba dva  týdny poté se povedlo zabalit  zbývající nové knížky, které tak budou k dispozici studentům. Pokud byste si chtěli půjčit některou z nových knih, zastavte se v kabinetě výtvarné výchovy, tam je zatím máme, úhledně srovnané a čekající na čtenáře.

Na začátku nového školního roku potom novinky  představíme blíže.

Ale to je ještě daleká budoucnost. Do té doby máte povinnost užít si prázdniny.

Co se děje v knihovně

14.02.2016 15:45

Balíme a balíme... Vytvoření správného obalu z fólie není zas tak jednoduché ( jak jsem si původně myslela). Už teď je jasné, že to potrvá delší dobu. Takže trpělivost... Pokud by se někdo chtěl na balení podílet, může mě kontaktovat; prozradím  mu know- how a pak to ve dvou nebo ve třech  půjde všechno rychleji. Avizovaná půlka února jako termín, odkdy je možné půjčit si nové knihy, tedy bohužel neplatí. Dáme vědět, až bude zabaleno.

Informace pro návštěvníky

01.02.2016 11:06

Co se děje v knihovně:

V souvislosti s projektem čtenářských dílen získala škola slušnou hromádku nových knih. Vybírali jsme je s ohledem na konkrétní věkovou kategorii a snažili jsme se kromě povinné klasiky koupit i moderní, čtivé knihy. Přijďte se podívat. Ale prosím ne dřív než za týden, spíš bych poradila polovinu února; do té doby budeme nové knihy balit a přebalovat, aby vydržely nápor čtenářů. Pak je začneme půjčovat.